OK Zeszyt 2017/2018

Opierając się na doświadczeniach roku ubiegłego zdecydowaliśmy się kontynuować prowadzenie OK ZESZYTU na języku niemieckim także w tym roku szkolnym. Tym razem OK ZESZYT na języku niemieckim prowadzą już wszystkie klasy IV- VII, a jest ich w naszej szkole aż 10! :) Cele i kryteria sukcesu, czyli "Ziel", co jest ważne, czyli "WIWI" ( Was Ist WIchtig) oraz podsumowanie lekcji to dla nas "chleb powszedni". Chcemy w tym roku pracować z Informacją Zwrotną- od nauczyciela oraz od ucznia- ocena koleżeńska i samoocena. Uczeń, który potrafi ocenić, ile się nauczył, co najbardziej pomaga mu w uczeniu się oraz ile jeszcze pracy przed nim, będzie uczył się aktywnie i osiągał efekty. OK zeszyt ma być miejscem świadomego dokumentowania uczenia się ucznia.  Dzięki temu uczeń stanie się autorem własnego procesu uczenia się.
                                                                                                   Tekst: Marlena Kałużniak