OK eTwinning

W tym roku szkolnym pani Marlena Kałużniak wraz z panią Małgorzatą Janik z Zespołu Szkół nr 4 w Krzesławicach utworzyła projekt językowy na platformie internetowej eTwinning Offene Schulgemeinschaft (OSG), który ma na celu  łączyć szkoły z kraju i zagranicy za pomocą technologii informacyjno- komunikacyjnych.
       Projekt skierowany jest do uczniów klas, którzy uczą się języka niemieckiego jako drugiego języka obcego. Podstawowym jego celem jest uczenie się od siebie wzajemnie i doskonalenie mówienia, czytania, pisania w języku niemieckim. Projekt jest zgodny z podstawą programową dla II etapu edukacyjnego. Zakłada działania uczniów w wielu obszarach edukacyjnych, wspierając rozwój ich kreatywności, wyobraźni, zachęca do mówienia, czytania i pisania, uważnego słuchania, opowiadania, logicznego myślenia, tworzenia i współdziałania w grupie w myśl #eTwinclusion. Projekt zakłada również tworzenie przyjaznej przestrzeni dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, powstawanie banku pomysłów i materiałów dydaktycznych inspirujących do zorganizowania ciekawych zajęć edukacyjnych związanych z początkowym etapem nauki drugiego języka obcego. Uczniowie będą pracować w zespołach klasowych oraz międzyszkolnych wykonując wybrane zadania.
      Pani Marlena wraz z klasą VIIb  chce także pokazać innym uczestnikom ze szkół z Polski, jak pracują z OK ZESZYTEM i zachęcić  do jego prowadzenia . A oto szkoły członkowskie:
• Gimnazjum nr 5 im. Polskich Noblistów w Jaworznie,
• Zespół Szkół nr 8 Gimnazjum nr 1 w Suwałkach,
• Zespół Szkół nr 4 w Krzesławicach,
• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie,
• Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Złotowie.
                                                                                          Tekst: Marlena Kałużniak