Pierwszoklasiści pełnoprawnymi uczniami!!!

22 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.  „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Pierwszy raz ubrani w szkolny mundurek i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielanie odpowiedzi na ważne pytania. Po zakończonej prezentacji profesor potwierdził, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".  Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania na ucznia czerwonym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły pani Elżbieta Konopka, a wicedyrektor, pani Aleksandra Gąsienica – Marcinowska wręczyła uczniom legitymacje szkolne oraz pióra. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
                                                                                                    Tekst: Bernadeta Kurowska