OK zeszyt - list

im. gen. M. Zaruskiego w Zakopanem

Zeszyt OK  na języku niemieckim

Drogi Uczniu,
OK zeszyt ma służyć przede wszystkim Tobie w gromadzeniu niezbędnych materiałów i informacji, byś mógł w najlepszy dla Ciebie sposób opanować język niemiecki oraz byś uczył się organizować swoją pracę. Niech to będzie tworzona przez Ciebie „książka”, w której będziesz mógł gromadzić  efekty swojej pracy- notatki z lekcji, własne przemyślenia, prace domowe. Korzystanie z OK zeszytu ma być dla Ciebie przyjemnością i dzięki temu dużą pomocą!

Podstawowymi elementami OK zeszytu będą:
• notatki z poszczególnych lekcji: data, numer lekcji, temat, cel lekcji, pytanie kluczowe
• słownictwo, które warto zapamiętać
• gramatykę - przykłady zdań lub ćwiczeń
• mapy myślowe związane z tematem
• autorefleksja- gut/ so lala/ nicht gut= zielony/żółty/czerwony kolor
• prace domowe
• Nacobezu (czyli „ Na co będę zwracać uwagę”) przed każdym sprawdzianem
• ocena koleżeńska
• miejsce dla Ciebie i Twojego rodzica na wyrażenie opinii o Twoim OK zeszycie
• tabela z ocenami  i datami popraw - na  końcu OK zeszytu

Oprócz podstawowych elementów możesz swój OK zeszyt zaopatrywać w materiały dodatkowe, przyozdabiać go- zarówno jego okładkę, jak i każdą lekcję w taki sposób, który ułatwi Ci naukę, zapamiętanie słownictwa, informacji o krajach niemieckojęzycznych, gramatyki albo po prostu skojarzy Ci się z danym celem lekcji, czy zagadnieniem. Pamiętaj! To wszystko, cały Twój OK zeszyt ma służyć przede wszystkim Tobie! Wartość zeszytu będzie zależała od jego zawartości merytorycznej, obfitości zebranego materiału, ale też od jego szaty graficznej i estetyki.
Życzę powodzenia w prowadzeniu OK zeszytu!
Marlena Kałużniak
    nauczyciel języka niemieckiego