Klasa III B na zielonej szkole

W dniach 04.09. – 08.09.17 r. uczniowie klasy III B wraz z wychowawcą p. Bogusławą Rapacz i opiekunem p. Marią Bobek byli na zielonej szkole w Jodłówce Tuchowskiej. Podczas codziennych wycieczek zwiedzili wiele interesujących miejsc: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa ,,Bartnik” w Stróżach, Muzeum Przyrodnicze oraz Rezerwat Przyrody Nieożywionej ,,Skamieniałe Miasteczko” w Ciężkowicach, Skansen Archeologiczny ,,Karpacka Troja” w Trzcinicy, Muzeum Aptekarstwa i Turmy w Bieczu, Sanktuarium Maryjne, Muzeum Misyjne i Muzeum Etnograficzne w Tuchowie, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Brali udział w pieszej wycieczce na Brzankę oraz do kapliczki słupowej z XVI wieku. Poznali legendy związane z Jodłówką Tuchowską oraz podziwiali osobliwości przyrodnicze miejscowej okolicy. Zwiedzili miejscową izbę regionalną, oglądali stroje ludowe Pogórzan, zapoznali się z pogórzańskimi tradycjami, tańczyli pogórzańskiego krakowiaka, smakowali swojskich potraw. W gospodarstwie agroturystycznym ,,Paryja” piekli regionalne placki – proziaki. Wieczorami uczestniczyli tańczyli przy muzyce, śpiewali w wersji karaoke, brali udział w konkursie fryzur oraz w pokazie mody, bawili się przy ognisku. Żegnając się z malowniczą Jodłówką Tuchowską przyrzekli sobie , że jeszcze tu wrócą.

Napisała: B. Rapacz