Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży

20 kwietnia rodzice naszych uczniów uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez pracowników policji, którego tematem były zagrożenia w internecie: niebezpieczne treści, niebezpieczne kontakty, niebezpieczne działania. Rodzice uzyskali informację o nowej, bardzo popularnej grze pn. "Blue Whale Challenge" czyli  „niebieski wieloryb", która pojawiła się w internecie i zagraża życiu dzieci oraz nastolatków. Psychologowie ostrzegają, że szczególnie narażone na udział w grze są osoby o niskiej samoocenie i poczuciu własnej wartości. Jak zabezpieczyć dziecko przed wszystkimi tymi zagrożeniami? Z badań i rozmów z dziećmi i młodzieżą wiadomo, że często ich rodzice nie mają pojęcia, co robią młodzi w internecie. Dlatego z całą pewnością podstawą jest towarzyszenie dziecku w jego odkrywaniu internetu. Ważne są także rozmowy o tym, jakie sytuacje mogą się przydarzyć w sieci i jak się wtedy zachować.