XXX Sztafetowy Bieg Niepodległości 2023

10 listopada, po raz trzydziesty wystartował Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Reprezentacja naszych młodszych zawodników wywalczyła pierwsze miejsce, a starsi uplasowali się na drugim miejscu! Gratulujemy!

Bieg od trzydziestu lat organizuje Szkoła Podstawowa nr 4 na Olczy. Jego celem jest uczczenie patrona szkoły oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom przyświecały słowa marszałka Józefa Piłsudskiego:

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

Trasa przebiegała ulicami miasta z Parku Miejskiego do Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy. Gdy sztafeta mijała naszą szkolę uczniowie z całych sił kibicowali wszystkim zawodnikom. Na mecie na wszystkich czekał ciepły poczęstunek, puchary i dyplomy oraz program artystyczny.

Tekst Paweł Serwatowicz