Wizyta uczniów z Sopotu

W dniach od 27 lutego do 3 marca gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Armii Krajowej w Sopocie. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy miast partnerskich Sopotu i Zakopanego. W Tatry zawitała piętnastoosobowa klasa Vb oraz troje opiekunów. Aby nasi goście mogli dobrze wykorzystać czas postaraliśmy się, aby program ich pobytu był bogaty w atrakcje. W poniedziałek po krótkim odpoczynku po całonocnej podróży pociągiem udali się wraz z naszą klasą Va pod opieką przewodnika Sebastiana Kłosoka na Gubałówkę. Pogoda dopisała, dzięki czemu uczniowie znad morza mogli zobaczyć zimową panoramę Tatr. Następnie wszyscy udali się na Pęksowy Brzyzek i spacer po Krupówkach. We wtorek nasi goście pod opieką pracownika TPN pani Małgorzaty Kot powędrowali w kierunku Kalatówek. Niestety, plany pokrzyżowała kapryśna pogoda. Grupa dotarła jedynie do pustelni brata Alberta. Na szczęście program na środę nie był zależny od pogody. Najpierw nasi goście uczestniczyli w zajęciach poświęconych tańcowi góralskiemu, które prowadzili Katarzyna Chowaniec-Trebunia i Paweł Łojas, a później w warsztatach malowania na szkle. Po południu odbyła się jeszcze dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Na czwartek była zaplanowana wycieczka do Doliny Kościeliskiej razem z klasą Va. Tym razem pogoda dopisała i wszyscy mogli się delektować wiosennym słońcem przed schroniskiem na Ornaku. Piątek, ostatni dzień pobytu nasi goście spędzili na pakowaniu i ostatnim spacerze po Krupówkach. Wspólnie spędzony czas pozwolił nawiązać bliższe kontakty zarówno uczniom jak i nauczycielom.  Z niecierpliwością czekamy na nasz wyjazd do Sopotu.