Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas trzecich

W listopadzie uczniowie klas 3a,3b,3c wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym pt. „ Znawcy przygód Pippi” przygotowanym przez p. Joannę Bąk i p. Bogusławę Rapacz. Zadaniem czytelników było rozwiązanie niełatwych testów dotyczących przeczytanych książek A. Lindgren „Pippi Pończoszanka”, „Pippi wchodzi na Pokład” i  „Pippi na Południowym Pacyfiku”. Znawcami przygód Pippi Pończoszanki w poszczególnych klasach zostali:

I miejsce Zofia Bafia
II miejsce Jan Kłosok
III miejsce Maria Zell
Wyróżnienia: Gabriela Krzan, Joanna Myjak

I miejsce Karolina Kapel
II miejsce Norbert Hoły
III miejsce Oliwier Pilch
Wyróżnienia: Anna Zubek, Alicja Kowalska, Antonina Bobek

Klasa 3c
I miejsce Iga Murzyn
II miejsce – nie przyznano
III miejsce Andrzej Bielawa, Laura Jankowska
Wyróżnienia: Julia Sołtys, Patrycja Bukowska

Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli także udział w konkurencji plastycznej pt. „Najciekawsza przygoda Pippi”. Pomysłowo i estetycznie wykonane prace plastyczne pozwoliły wyłonić najlepszych:
I miejsce Marta Pawłowska 3a, Bartłomiej Bielec 3b, Mikołaj Pitrus 3b, Alicja Słowik 3c,
II miejsce Mateusz Marchewka 3a, Andrzej Pitoń3b, Antonina Bobek 3b, Patrycja Bukowska 3c
III miejsce Kalina Tęcza 3a, Jan Palider 3b, Anna Zubek 3b, Karolina Kapel 3b, Zuzanna Machowska 3c

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach czytelniczych.
Tekst: Joanna Bąk