Szkolny koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych 2023

„ Hej kolęda, kolęda…” pod tym hasłem w piątek 22 grudnia w naszej szkole odbył się wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych przygotowany przez panie Bogusławę Rapacz i Joannę Bąk. Celem, który przyświecał temu wydarzeniu, było wspólne kolędowanie. W sali gimnastycznej panowała wyjątkowa atmosfera. Dekoracje świąteczne, kolorowe światła, oraz talent młodych szkolnych artystów tworzyły niepowtarzalny klimat, przenosząc wszystkich w piękny świat tradycji bożonarodzeniowych. Uczniowie, którzy zgłosili swój udział w koncercie dostarczyli publiczności niezapomnianych muzycznych wrażeń. Piękne brzmienie instrumentów, wokalne umiejętności i pasja przeplatały się, tworząc harmonię ducha Świąt Bożego Narodzenia. Każda nuta wyśpiewana lub zagrana wywoływała wzruszenie i uśmiech na twarzach słuchaczy.
Podczas koncertu wystąpili: Ola Karpiel 7a-gra na skrzypcach, Maks Bubeła 3b- solista, Aniela Wolska 5a- solistka, uczniowie 1a- śpiew i taniec, Jasiu Bukowski 3a- śpiew, gra na instrumentach pasterskich, Julia Łojas 4b-śpiew i gra na skrzypcach, Julia Bobak 7b- śpiew i gra na basach, Hania Maczańska 2a- solistka, Aniela Kuscorz-Mrowca 7b- solistka, Kasia Mendel 1b- solistka, Artem Ostapchuk 7b- śpiew, gra na klarnecie, Amelia Bukowska 6a- śpiew, Maja Ustupska-Chyc 6a- śpiew, Zosia Frańczak 2a- solistka, Basia Mrowca- Kuscorz 3b- solistka, Gabrysia Gomółka 4a- solistka, Rozalia Smalec 4a- solistka oraz chór w składzie: Zosia Trybus 3b, Madzia Zubek 3b, Weronika Majerczyk- Swajnos 4a, Justyna Popiołek 7b, Katarzyna Sotwin 7b, Mika Oczkoś 7b, Maja Wajda 7b, Emilia Weber 7b, Justyna Żeglin 7b, Magdalena Jaźwiec 7b.

Zaprezentowane przez wykonawców utwory bardzo podobały się publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Artyści w podziękowaniu otrzymali świąteczne upominki.  To wspaniale, że wspólne kolędowanie podczas koncertu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych połączyło naszą szkolną społeczność i wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Serdecznie dziękujemy p. Małgorzacie Zawadzkiej za wykonanie pięknej scenografii, a p. Pawłowi Serwatowiczowi za przygotowanie nagłośnienia.

Tekst: J. Bąk