Święto Narodowe 3 Maja

Podczas szkolnego apelu uczniowie z klasy 4a zaprezentowali lekcję historii poświęconą upamiętnieniu 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie i pierwszą w Europie nowoczesną ustawą zasadniczą. Dziękujemy nauczycielom S. Kłosokowi, s. E. Keffer, E. Sakowicz, B. Sojce, D. Barciewicz, M.Zawadzkiej za przygotowanie szkolnej uroczystości.

3 maja poczet sztandarowy oraz uczniowie klas piątych reprezentowali naszą społeczność podczas miejskich obchodów 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szkolna delegacja złożyła wiązankę kwiatów pod Drzewkiem Wolności. Potem uczestniczyła we Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Najświętszej Rodziny a następnie przemaszerowała na Plac Niepodległości.