Święto Konstytucji 3 Maja

28.04 br. uczniowie klasy Vb  wraz z nauczycielkami p. H. Bukowską i p. E. Sakowicz oraz zespół muzyczny „ Ogniki Radości” pod kierunkiem s. E. Keffer przygotowali dla całej społeczności szkolnej uroczystą akademię z okazji przypadającej w tym roku 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież przybliżyła nam bogatą historię, przypomniała, że 3 maja 1791 Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Była ostatnią próbą ratowania Rzeczypospolitej. Dawała nadzieję na wzmocnienie państwa polskiego, w którym przez wieki dominowała zasada "liberum veto".