Spieszmy się czytać książki

„Spieszmy się czytać książki…”  tym stwierdzeniem parafrazując nieco słynne słowa ks. Jana Twardowskiego pani Elżbieta Kyc kierownik zakopiańskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu rozpoczęła spotkanie z rodzicami SP3. W swojej  prezentacji podkreśliła  niezwykle ważną rolę, jaką mają do spełnienia rodzice w kształtowaniu umiejętności czytania swoich dzieci. Najpierw należy dziecku dużo czytać, aby potem samo zechciało sięgnąć po książkę. Czytanie kształtuje wewnętrzny świat dziecka, pomaga budować jego system wartości i odróżniać dobro od zła, czytanie uczy priorytetów i wyzwala marzenia. Czytanie to coś więcej niż tylko sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu. Lektury z dzieciństwa zostają z nami na zawsze, dlatego powinny być szczególnie starannie dobierane przez rodziców. Problematyka dotycząca sztuki czytania i zagrożeń płynących ze strony komputerów, tabletów, smartfonów dla istnienia książki została jedynie zasygnalizowana podczas spotkania, czekamy wiec na kolejną wizytę pani kierownik biblioteki w naszej szkole.