Rozpoczęcie XIII Międzyszkolnego Konkursu Jasełek Gloria 2016

W dniach 12-14 stycznia Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem była organizatorem XIII Międzyszkolnego Konkursu Jasełek „Gloria” 2015. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 19 grup ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu powiatu tatrzańskiego oraz Ždiaru na Słowacji. Na szkolnej scenie w otoczeniu lichej szopki na Polanie Chochołowskiej zaprezentowało się 539 młodych artystów. Gościnnie wystąpiła grupa kolędnicza „Droby” z Rzepiennika Suchego powiatu tarnowskiego.
Jury pod przewodnictwem pana Krzysztofa Trebuni - Tutki wydało werdykt a liczne grono znamienitych gości wśród nich władze Zakopanego wręczyło nagrodzonym grupom jasełkowym statuetki Gloria, dyplomy i nagrody.
Przygotowanie konkursu to ogromne przedsięwzięcie dla organizatorów. Bez pomocy ludzi dobrego serca nie byłoby możliwe jego przeprowadzenie.
Pragniemy podziękować Burmistrzowi Miasta Zakopane za sfinansowanie nagród dla uczestników konkursu i przekazanie pamiątkowych książek dla nauczycieli, uczniom Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara pod kierunkiem pana Janusza Jędrzejowskiego za wykonanie statuetek aniołów, o. Ernestowi za ufundowanie nagrody specjalnej, p. Annie Wende-Surmiak za ufundowanie nagrody specjalnej Dyrektora Muzeum Tatrzańskiego a szkolnemu sklepikowi „Słodki Kącik” za poczęstunek dla małych artystów.
Dziękujemy nauczycielom Joannie Bąk, Małgorzacie Zawadzkiej, Teresie Skupień, s. Ewie Keffer, Aleksandrze Gąsienicy Marcinowskiej, Katarzynie Burdzy, Monice Kozieł - Góreckiej i pracownikom szkoły SP3 za pomoc, poświecony czas i życzliwość, naszym uczniom za obsługę grup i wspaniałą publiczność a członkom jury za trudną i owocną pracę w komisji podczas dwóch dni przesłuchań.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom, instruktorom i nauczycielom!  Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu GLORIA.