Procedura obrotu używanymi podręcznikami oraz używanymi mundurkami

Procedura obrotu używanymi podręcznikami
oraz używanymi mundurkami na terenie
Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem

1. Zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.), art.22b szkoła podejmuje działania organizacyjne umożliwiające obrót używanymi podręcznikami na terenie szkoły.

2. Informacja na temat zasad obrotu używanymi podręcznikami oraz mundurkami przekazywana jest na początku roku szkolnego, na pierwszym spotkaniu z uczniami i rodzicami. Ponadto informacja ta znajduje się także na stronie internetowej szkoły, Rocznym Planie Pracy oraz na tablicy ogłoszeniowej.

3. Kiermasz używanych podręczników oraz używanych mundurków organizowany jest w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

4. Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników sporządzają listę podręczników, na której znajdują się tytuły, imiona i nazwiska autorów oraz ceny, a także dane sprzedającego. Listę tą przekazują nauczycielowi bibliotekarzowi.

5. Uczniowie zainteresowani sprzedażą używanych mundurków dostarczają odzież czysta, podpisaną i wycenioną przedstawicielowi Rady Rodziców.

6. Cena używanego podręcznika nie może przekroczyć 60% wartości nowego podręcznika.

7. Podręczniki sprzedawane są tylko po cenach ustalonych przez sprzedającego. Prowadzący kiermasz nie negocjuje cen, może to zrobić tylko właściciel podręczników.

8. Obrotem używanych podręczników zajmuje się nauczyciel bibliotekarz wraz z wyznaczonym wychowawca świetlicy, przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

9. W kiermaszu mogą brać udział także rodzice i opiekunowie uczniów. (W przypadku uczniów edukacji wczesnoszkolnej zakupu dokonuje wyłącznie rodzic lub opiekun).

10. Kiermasz odbywa się w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

11. W razie nieobecności opiekuna biblioteki szkolnej pośrednictwem obrotu podręcznikami zajmuje się nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły.

12. Działania związane z obrotem używanymi podręcznikami na terenie szkoły zostaną ujęte w corocznym sprawozdaniu z działalności biblioteki szkolnej.

13. Działania związane z obrotem używanymi mundurkami na terenie szkoły zostaną ujęte w corocznym sprawozdaniu Rady Rodziców.