Podsumowanie pierwszego półrocza w kl. III B

Pierwsze półrocze obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń. Już we wrześniu wyszliśmy do naszego szkolnego ogródka, by przypomnieć sobie gatunki roślin ozdobnych oraz ziół. Z wyhodowanych przez nas kwiatów i traw zrobiliśmy piękne kompozycje, które zdobiły naszą klasę.
Bardzo lubimy lekcje w terenie, dlatego często wychodziliśmy do parku i obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Braliśmy również udział w akcji „Sprzątanie świata” oraz w programie „Bliżej Tatr”, gdzie na zajęciach uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew, ich liście i owoce. Mogliśmy również spróbować jak smakuje woda brzozowa pobrana wczesną wiosną z pnia brzozy, orzeszki bukowe i konfitura z jarzębiny. Najsmaczniejszy jednak był syrop z młodych pędów sosny. Wszyscy chcieliśmy dokładkę tego słodkiego, pachnącego lasem specyfiku. Na koniec mogliśmy oglądać wystawę w Centrum Edukacji Przyrodniczej ,a w „Krainie Odkryć Dziecięcych” oglądaliśmy filmy interaktywne oraz w 3D i graliśmy w gry edukacyjne. Bardzo podobały się nam te zajęcia.  Razem z klasami trzecimi wzięliśmy udział w interesujących zajęciach pozwalających lepiej zrozumieć osoby niepełnosprawne. Każdy z nas mógł spróbować poruszać się na wózku inwalidzkim i w ten sposób, choć przez moment poczuć, z jakimi trudnościami spotykają się osoby niepełnosprawne ruchowo. W pierwszym półroczu wyjeżdżaliśmy do teatru na spektakle pt. „Historia Śnieżki” oraz „Calineczka”.  Byliśmy również w muzeum Karola Szymanowskiego gdzie braliśmy udział w warsztatach „W rytmie deco”.
Przed świętami Bożego Narodzenia przygotowywaliśmy ozdoby na kiermasz mikołajkowy i piekliśmy pyszne pierniczki.  Tej zimy aktywnie spędzaliśmy czas uprawiając sporty zimowe. Przy szkole jeździliśmy na jabłuszkach, wokół stadionu biegaliśmy na biegówkach, a w ramach programu „Jeżdżę z głową” poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania ze stoku narciarskiego.  Wspólnie z kl. 3 D wykonaliśmy projekt o kosmosie. Bardzo się nam podobała współpraca w takim dużym zespole. Efekty można oglądać na korytarzu szkolnym.
W ramach akcji „Czytanie na dywanie” odwiedziła nas absolwentka naszej szkoły- Klaudia, która przeczytała nam fragment wybranej książki. Zachęcała nas również, abyśmy sami dużo czytali, a także spróbowali swoich sił w wymyślaniu i pisaniu książek, pamiętników czy wierszy. Klaudia opowiedziała nam o swojej pasji, którą jest pisanie własnych opowiadań. Również w pierwszym półroczu braliśmy udział w „Owocowym balu karnawałowym”. Już od rana wszyscy przebrani w najróżniejsze kostiumy tańczyliśmy z wodzirejem na sali gimnastycznej. Następnie udaliśmy się na owocowy poczęstunek, który sami przyrządziliśmy przed rozpoczęciem balu. Zabawa była przednia!

Napisała wych. Małgorzata Zawadzka