Podróż do przeszłości

W listopadzie uczniowie kl. II B wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Zawadzką wybrali się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się od panowania Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Pani przewodnik Gabrysia oraz polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha bardzo interesująco opowiadali o dziejach kopalni soli.  Po krótkiej przerwie na posiłek i zakup pamiątek wszyscy wybraliśmy się na poszukiwanie Skarbnika. Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Po tajemniczej wyprawie solnymi korytarzami, udało nam się odkryć tajemnicę bocheńskiego skarbu i spotkać dobrego ducha kopalni, który obdarował nas woreczkami wypełnionymi bocheńską solą. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas rodzice.