OK Konferencja w Zakopanem

Pierwsze takie wydarzenie na Podhalu, mające na celu zapoznaje nauczycieli innych szkół z Ocenianiem Kształtującym, już za nami! Konferencja "Ocenianie Kształtujące- budowanie partnerstwa w uczeniu się i nauczaniu", która odbyła się 30 maja br. w Pensjonacie Antałówka w Zakopanem, przechodzi już do historii. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasza szkoła będzie mogła w przyszłości podjąć współpracę z innymi szkołami w naszym powiecie  w procesie wdrażania Oceniania Kształtującego. Specjaliści z CEO Danuta Sterna i dr Jacek Strzemieczny poprowadzili w pierwszej części spotkania wykłady dotyczące Oceniania Kształtującego, jego genezy oraz strategii, by to wszystko w drugiej części skonkludować bazującym na ostatniej strategii "OK ZESZYTEM" i przejść do panelu dyskusyjnego z udziałem nauczycieli, rodziców, a także uczennicy naszej szkoły. Ów panel miał na celu podzielenie się z pozostałymi uczestnikami konferencji- nauczycielami i dyrektorami szkół- naszymi doświadczeniami z Ocenianiem Kształtującym, wskazówkami, od czego zacząć, co się sprawdza. Wszystko poparte zostało dodatkowo referencjami rodziców oraz przedstawicielki naszych uczniów. Oprócz tego goście mogli przyjrzeć się efektom pracy naszych OK-nauczycieli i ich uczniów na wystawie OK zeszytów, lapbooków i OK-materiałów stosowanych na lekcjach. Premierę miała też niemiecka wersja OKMIKSU Danuty Sterny, która jest efektem współpracy naszej nauczycielki języka niemieckiego Pani Marleny Kałużniak z Panią Beatą Konstanty- OKejką w kursie OK zeszyt. Na koniec wszyscy obejrzeliśmy film przedstawiający OK lekcję w edukacji wczesnoszkolnej z komentarzami nauczycieli. Mamy nadzieję, że tym wydarzeniem udało się nam zasiać chociaż ziarenko zainteresowania Ocenianiem Kształtującym, co zawsze przerodzić się może w chęć bycia OK-nauczycielem i naszym OK-partnerem :)