Obchody Dnia Zdrowia w klasach IV-VII

13 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia pod hasłem „ ZDROWIE JAMY USTNEJ ”. Przygotowania do obchodów trwały przez kilka dni.  Nauczyciele na lekcjach przyrody i biologii rozmawiali z uczniami na temat diety służącej zdrowiu jamy ustnej. Kolejnym zadaniem była prezentacja dwudziestominutowego filmu o higienie jamy ustnej podczas godzin wychowawczych. W dniu święta każda klasa zaprezentowała przygotowane przez siebie zdrowe przekąski oraz plakat promujący „Zdrowe nawyki jamy ustnej”. W sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Magdaleną Smętkowską. Prelegentka wytłumaczyła uczniom w jaki sposób należycie dbać o zęby, jakie są czynniki ryzyka oraz jakie możliwości daje nam nowoczesna stomatologia. Uczniowie zobaczyli jak wyglądają zaniedbane zęby oraz do czego może doprowadzić zła higiena osobista. Pani stomatolog zachęcała do zbilansowanej diety, dzięki której długo będziemy mogli cieszyć się zdrowym uśmiechem. Na zakończenie uczennice klasy 7b pod kierunkiem wychowawczyni p. D. Barciewicz zaprezentowały krótkie przedstawienie „Zdrowe witaminki”, zrealizowane metodą projektu w ramach Programu Trzymaj Formę.
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Smętkowskiej za poświęcony czas i pouczającą lekcję o zdrowiu. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz sklepikowi szkolnemu Słodki Kącik za sfinansowanie drobnych przekąsek (orzechy i bakalie) dla każdej klasy.
                                                                                          Tekst: Marta Ustupska -Podsiadło