Nasza Szkoła – Szkołą Demokracji!

W październiku 2016r. Mały i Duży Samorząd Uczniowski przystąpił do projektu „Szkoła Demokracji” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Szkoła Demokracji to projekt, którego celem jest zwiększenie udziału uczniów w podejmowaniu decyzji o szkolnych sprawach. Aby Szkoła otrzymała certyfikat należało spełnić wszystkie kryteria do rozwoju   aktywności, samorządności uczniowskiej i praktycznej edukacji obywatelskiej:

- WYBORY REPREZENTACJI
- KOMUNIKACJA I MEDIA
- DZIAŁANIA UCZNIÓW
- PODEJMOWANIE DECYZJI
- UCZENIE SIĘ I NAUCZANIE
- ZASOBY I KWESTIE FORMALNE
- OTWARTA SZKOŁA

Dzięki udziałowi  w projekcie nasza szkoła jest jeszcze bardziej przyjazna uczniom. Uczniowie czują większą odpowiedzialność za to, co dzieje się w szkole.  Wśród uczniów rozwinęła się postawa obywatelska, nauczyli się współdziałania oraz dbania o swoje najbliższe otoczenie. Samorząd Uczniowski poprawił swoje funkcjonowanie i zaangażował więcej uczniów do działania. Dzięki udziałowi w projekcie „Szkoła Demokracji” uczniowie nauczyli się w praktyce przygotowywać i przeprowadzać partycypacyjny proces współdecydowania o swojej szkole.