III Międzyszkolny Konkurs „Wśród wichrów i fal”

Dbamy o to, aby pamięć o Mariuszu Zaruskim, patronie SP3 była wciąż żywa, dlatego 27 kwietnia 2017 roku już po raz trzeci nasza szkoła gościła młodych recytatorów na międzyszkolnym konkursie „Wśród wichrów i fal”.
Tym razem uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować jeden utwór o tematyce morskiej dowolnie wybranego autora. Jak przystało na patrona konkursu, dużą popularnością cieszyły się wiersze Mariusza Zaruskiego. Nowością w tegorocznej edycji zmagań konkursowych były szanty. Widać, że początki zawsze bywają trudne, gdyż w tej kategorii zaprezentowała się tylko jedna uczestniczka  Kornelia Makuch ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu.
          Część konkursową poprzedziła bardzo ciekawa prezentacja pana komandora, Janusza Puchały, na temat Yacht Clubu, zachęcająca uczniów do wstąpienia w szeregi amatorów żeglowania.
          Występy recytatorów oceniało jury w dwuosobowym składzie: pani Agnieszka Kłosok i pan komandor Janusz Puchała.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas IV
1. Izabela Krupa  SP Witów
2. Bartosz Knapczyk SP nr 3 Zakopane
3. Wiktoria Gawlak  Katolicka Szkoła Podstawowa

Marek Bartoszczuk SP Kościelisko
Filip Socha SP nr 3 Zakopane
Anna Niżnik SP nr 9 Zakopane

Kategoria klas V -VI

1. Maria Sieczka SP nr 3 Zakopane
2. Marta Michalska SP nr 3 Zakopane
3. Magdalena Błońska SP nr 9 Zakopane

Zuzanna Przeklasa SP nr 9 Zakopane
Ewelina Papiż SP Nr 3 Zakopane

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w konkursie, gratulujemy sukcesów i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.