Gloria in excelsis Deo…

Patrząc z perspektywy czasu na nasz konkurs jasełek za największy sukces tej inicjatywy należy uznać wieloletnie zainteresowanie polską, góralską tradycją bożonarodzeniową i przekazywanie jej następnym pokoleniom. Konwencja jasełek rządzi się odwiecznymi prawami, które stanowią ich nieocenioną wartość. Opowieść o losach Świętej Rodziny zwłaszcza przekazywana w formie widowiska wzbudza wśród widzów wiele pozytywnych emocji, wzruszeń, współczucia czy radości. Piękny wartościowy przekaz przesłania wielu jasełek na długo zapada w pamięci.  W tegorocznym XIV Międzyszkolnym Konkursie Jasełek Gloria 2017 zgłosiło swój udział 15 grup z przedszkoli i szkół podstawowych Zakopanego i terenu powiatu tatrzańskiego. W ciągu dwóch dni przesłuchań na naszej szkolnej scenie gościło 524 młodych wykonawców. Cieszy, tak liczne zaangażowanie najmłodszych- ich zapał i entuzjazm może być wzorem do naśladowania dla innych. Komisja pod przewodnictwem p. Krzysztofa Trebuni- Tutki podkreśliła wyjątkowo wysoki poziom artystyczny tegorocznych prezentacji. Wyraziła jednocześnie podziękowanie wszystkim nauczycielom, instruktorom, opiekunom przygotowujących dzieci za poświecony czas, kultywowanie polskiej tradycji i rozwijanie aktywności artystycznej wychowanków.
Przygotowanie konkursu to ogromne przedsięwzięcie dla organizatorów. Bez pomocy ludzi dobrego serca nie byłoby możliwe jego przeprowadzenie.
Pragniemy podziękować Burmistrzowi Miasta Zakopane za sfinansowanie nagród dla uczestników konkursu i przekazanie pamiątkowych książek dla nauczycieli. Uczniom Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara pod kierunkiem pana Janusza Jędrzejowskiego za wykonanie statuetek aniołów, będących najwyższym wyróżnieniem dla zwycięskich zespołów. Podziękowania kierujemy do O. Ernesta Paradysza za ufundowanie nagrody specjalnej Proboszcza Parafii Św. Antoniego na Bystrem oraz P. Piotra Bąka za ufundowanie nagrody specjalnej Starosty Tatrzańskiego. Serdecznie dziękujemy p. Małgorzacie Kot pracownikowi TPN za przekazanie upominków książkowych dla występujących szkół i przedszkoli a szkolnemu sklepikowi „Słodki Kącik” za poczęstunek dla małych artystów.
Dziękujemy nauczycielom Joannie Bąk, Małgorzacie Zawadzkiej, Bernadecie Kurowskiej, Teresie Skupień, Marcie Ustupskiej - Podsiadło i pracownikom szkoły SP3 za pomoc, poświecony czas i życzliwość, naszym uczniom za obsługę grup i wspaniałą publiczność a członkom jury za trudną i owocną pracę w komisji podczas dwóch dni przesłuchań. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i serdecznie już dziś zapraszamy na XV jubileuszową edycję Gloria 2018!