Finał konkursu ZAKOPANE I TATRY rozstrzygnięty

31 maja w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka odbył się konkurs „Zakopane i Tatry 2016” przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Tegoroczny finał rozpoczął sie w Willi "Koliba" - filii Muzeum Tatrzańskiego, gdzie uczestnicy mieli możliwość podziwiać budynek zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza w tzw. stylu zakopiańskim i jego bogate wyposażenie. W Szkole Podstawowej nr 1 uczestnicy finału w tym nasi uczniowie: Szymon Gut 5a, Michał Knapczyk 6b oraz Szymon Rabiasz 6b napisali test- pierwszą część finału. Natomiast do ścisłego finału, który rozegrał się w SP5 zakwalifikowało się sześciu uczniów, wśród nich Szymon Gut i Michał Knapczyk. Finaliści odpowiadali ustnie na pytania. Ostatecznie Szymon Gut zajął II miejsce. Brawo! Michał Knapczyk V miejsce. Gratulujemy!