Dzień Piżamy

Dzień Piżamy to znak solidarności z dziećmi przebywającymi w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Strój, który nam kojarzy się z odpoczynkiem, relaksem, snem dla nich jest ubiorem, w którym spędzają cały dzień, w nim się uczą, bawią i odpoczywają.

Dziewiętnasty grudnia w naszej szkole był dniem wyjątkowym. To właśnie wtedy Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy, a na korytarzach i w klasach pojawili się uczniowie w piżamach. Najliczniej przebrali się uczniowie klasy VIIa, za co zostali wyróżnieni słodkimi upominkami.

W czasie przerw uczniowie klasy VI a, VI b i VIII a sprzedawali upieczone przez siebie babeczki. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany fundacji „Gdy liczy się czas” zajmującej się wsparciem dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Dziękujemy za okazaną empatię i zaangażowanie w akcję.

Tekst: Edyta Cięciak-Bobak