Dzień otwarty w SP3

16 marca 2017 r. naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście –  przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się w sali oddziału przedszkolnego, gdzie dzieci przedstawiły się i krótko opowiedziały o sobie.  Potem wszyscy „przenieśli się” na wiosenną łąkę, z której czarna chmura skradła  zwierzęta. Łąka pozostała smutna i mało kolorowa, jednak nie na długo, gdyż zebrani wspólnie wykonali pracę plastyczną z zastosowaniem różnych technik i łąka znów stała się barwna i wesoła.  Mili goście chętnie też wzięli udział w zabawie taneczno-ruchowej.  Dużym przeżyciem dla milusińskich było zwiedzanie pomieszczeń szkolnych: sal lekcyjnych, biblioteki, stołówki, sklepiku szkolnego, świetlicy, sali komputerowej, sali gimnastycznej – małej i dużej, gabinetu Pani Dyrektor. W czasie, gdy dzieci bawiły się w sali przedszkolnej rodzice zadawali nauczycielkom pytania dotyczące funkcjonowania szkoły.  Przedszkolaki były pod dużym wrażeniem naszej szkoły, bardzo chcą być już uczniami i uczyć się jak ich starsi koledzy.