2a na wycieczce w Krakowie

Bardzo wczesnym rankiem, 28 maja uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią p. Z. Skowronek i p. A. Gąsienicą-Marcinowską pojechali na wycieczkę do Krakowa.
Program wycieczki był bardzo bogaty. Drugoklasiści zwiedzili Wawel, Smoczą Jamę, Sukiennice,
Rynek Główny, przeszli przez bramę Floriańską, usłyszeli hejnał z wierzy kościoła Mariackiego,
zobaczyli pomnik Adama Mickiewicza, usłyszeli kilka legend o Krakowie i jego zabytkach.
Dużo emocji i ciekawości wywołały zajęcia w Centrum Nauki i Zmysłów, w czasie których eksperymentując dużo dowiedzieli się na temat światła i dźwięku.
Uczestniczyli też w warsztatach w Muzeum Narodowym w Sukiennicach, gdzie obcując z dziełami sztuki   przyswajali pojęcia: legenda, baśń, bajka.
Z wycieczki uczniowie przywieźli dużo wrażeń i samodzielnie wybrane i zakupione pamiątki.

Tekst: Zofia Skowronek