1a na Rajdzie Zaruskiego

W ramach Rajdu Zaruskiego klasa 1a wraz z panem przewodnikiem Rajmundem Starzykiem i wychowawcą Małgorzatą Zawadzką wybrała się na Kalatówki. Piękna pogoda dodawała ochoty i energii do wędrowania górskimi szlakami. Pierwszaki zapoznały się z zasadami jakie obowiązują w Tatrzańskim Parku Narodowym, zwiedziły Muzeum TPN-u, oraz pustelnię Brata Alberta. W swych opowiadaniach przewodnik przedstawił sylwetkę patrona naszej szkoły gen. Mariusza Zaruskiego. Po odpoczynku i posiłku zjedzonym obok schroniska na Kalatówkach wszyscy ruszyli w drogę powrotną. Wspaniała wyprawa na długo zostanie w pamięci zmęczonych ale pełnych wrażeń uczniów.

Tekst: Małgorzata Zawadzka