Uwaga! Konkurs czytelniczy dla klas 3

W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych zapraszam uczniów klas trzecich do udziału w konkursie czytelniczym pt. „ Urodziny Pippi”. W tym roku bowiem mija 75 lat od powstania kultowej postaci Pippi Långstrump, zwanej w Polsce Pippi Pończoszanką, bohaterki znanej powieści autorstwa Astrid Lindgren.

Pippi to jedna z ulubionych postaci z dziecięcej literatury. Ma dziewięć lat, rude włosy splecione w dwa odstające warkoczyki i mnóstwo piegów. Dziewczynka jest bardzo wesoła, ma wybujałą wyobraźnię, ciągle wymyśla nowe zabawy i opowiada niestworzone historie. Można liczyć na jej pomoc i bezinteresowną przyjaźń. Aż trudno uwierzyć, że pisarka swą pierwszą powieść o Pippi wydała w 1945 roku.

Regulamin konkursu czytelniczego dla klas trzecich „ Urodziny Pippi”
Cele konkursu:
• Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Zachęcanie do korzystania z biblioteki szkolnej.
• Promowanie ciekawych i wartościowych książek.
• Rozwijanie umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem.
• Kształtowanie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi.
• Motywowanie do zdrowej rywalizacji.
• Dostarczanie dzieciom dobrej rozrywki.

Uczestnicy konkursu:
Wszyscy uczniowie klas 3a i 3b

Zasady konkursu:
Konkurs przebiega w 2 etapach.

Etap I
Uczestnicy konkursu czytają jedną z obowiązujących książek Astrid Lindgren „Pippi Pończoszanka”, „ Pippi wchodzi na pokład” lub „ Pippi na Południowym Pacyfiku”.
Uczestnicy konkursu piszą test sprawdzający poznaną wiedzę z przeczytanej lektury.
Termin testu: listopad 2020r. podczas ustalonych zajęć edukacyjnych.

Etap II
Uczestnicy konkursu biorą udział w konkurencji plastycznej pt. „ Najciekawsza przygoda Pippi”.
Termin wykonania prac plastycznych: listopad 2020r. podczas ustalonych zajęć edukacyjnych.
Na odwrocie pracy plastycznej uczeń zamieszcza : tytuł pracy oraz imię i nazwisko, klasa.

O zwycięstwie decyduje suma punktów. Najlepsi uczniowie otrzymują nagrody! Zapraszamy!