„Ta ziemia od innych droższa”

13 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali program poetycko- muzyczny zatytułowany „ Ta ziemia od innych droższa”, którego autorką była p. Aleksandra Łakomik, przygotowująca wraz z p. Bogusława Rapacz tę uroczystość. Dekoracje zaś przygotowała jak zwykle p. Małgorzata Zawadzka, a za nagłośnienie odpowiedzialny był p. Paweł Serwatowicz.
Tym razem uczniowie nie recytowali wierszy i nie śpiewali piosenek legionowych, żołnierskich. Zabrali natomiast całą społeczność szkolną w radosną, poetycką i rozśpiewaną podróż po naszej pięknej, drogiej naszym sercom Ojczyźnie. Wyrazili w ten sposób swoją miłość i przywiązanie do Polski, ale także okazali szacunek tym, którzy o tę Polskę: piękną, wolną i naszą walczyli. Ktoś kiedyś powiedział, że „ Ojczyznę kocha się nie za to, że wielka, ale za to, że nasza”. 13 listopada potwierdziliśmy słuszność i mądrość tego cytatu.

Tekst: Aleksandra Łakomik