Przegląd wydarzeń z klasy 1a

Czwartego września po raz pierwszy przyszliśmy do naszej szkoły.  Z bijącym sercem oczekiwaliśmy, na odczytanie przez panią dyrektor informacji, do której klasy zostaliśmy przydzieleni, która pani zostanie naszą wychowawczynią i czy koledzy i koleżanki z przedszkola będą w tej samej grupie.  Wkrótce wszystko było jasne i tak oto tworzymy klasę 1a.
Już we wrześniu wyruszyliśmy na Szkolny Rajd Zaruskiego. Była to nasza pierwsza klasowa wyprawa, której celem było poznanie sylwetki patrona szkoły oraz dojście do Doliny ku Dziurze. Udało się to zrealizować dzięki wspaniałemu przewodnikowi, którym był tata naszej koleżanki Marysi. Również we wrześniu odbyła się pokazowa lekcja robotyki. Były to zajęcia, na których mogliśmy sami skonstruować samochodziki sterowane za pomocą tabletów. Ogromne emocje towarzyszyły nam podczas wyścigu tychże pojazdów. Na szczęście wszystkie wystartowały i ukończyły wyścig.
W październiku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Był to wyjątkowy dla nas dzień. Od tej pory staliśmy się prawdziwymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Gen. Mariusza Zaruskiego. 
W klasie bardzo lubimy pracę w zespołach. Można wtedy lepiej się poznać i ćwiczyć umiejętność współpracy, co wcale nie jest takie łatwe.
W listopadzie razem z uczniami kl.1b udaliśmy się na wycieczkę integracyjną do Chaty Przygody, która znajduje się w malowniczym zakątku Nowego Targu u podnóża Gorców. Prowadząca zajęcia pani Urszula zorganizowała dla nas ciekawe zabawy przyrodnicze. Szkoda, że czas tak szybko upłynął i musieliśmy wracać do szkoły. 13 listopada świętowaliśmy Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczestniczyliśmy w pięknej akademii przygotowanej przez naszych starszych kolegów. W klasie natomiast czekały na nas ciasteczka w kształcie Polski upieczone przez mamę Marysi, które mogliśmy sami polukrować na biało-czerwony kolor a następnie skosztować. W tym samym miesiącu czekały nas jeszcze inne atrakcje. Pierwsza z nich to wyjście do Centrum Edukacji Regionalnej, gdzie tato Franka przybliżył nam tradycje góralskie związane z pasterstwem, muzyką oraz życiem na Podhalu. Kolejne ciekawe wydarzenia to uroczyste ślubowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej, Dzień Pluszowego Misia oraz wykonanie najpyszniejszych i najzdrowszych kanapek.  Grudzień to miesiąc najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci, a to dlatego że odwiedza nas zacny gość, czyli święty Mikołaj. W tym roku przyjechał do nas saniami ciągniętymi przez parę pięknych koników. Przywiózł ogromny worek z prezentami, którymi sprawił nam wiele radości. Za oknem prószył śnieg, a w powietrzu czuć było zapach pierniczków i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, do których przygotowywaliśmy się ćwicząc kolędy, ubierając choinkę i dekorując salę. Przed świętami występowaliśmy na szkolnym koncercie kolęd, po czym zgromadziliśmy się przy klasowym wigilijnym stole.  Po złożeniu życzeń i wspólnym kolędowaniu udaliśmy się na świąteczną przerwę. 
W styczniu zaprosiliśmy nasze babcie i dziadków na jasełka, które przygotowaliśmy z okazji ich święta. Były życzenia, piosenki, uściski i mnóstwo serdeczności.
W lutym na zaproszenie mamy naszej koleżanki Paulinki wybraliśmy się pod Nosal na saneczki. Zabawa była wspaniała! Nauczyliśmy się kierować sankami tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników. Potem była jazda na pontonach, a na koniec słodkie co nieco i cieplutka herbatka.
Czas nauki zakończyliśmy z przytupem, bo oto w tłusty czwartek mieliśmy bal karnawałowy. Były tańce, przebierańce, zabawy i oczywiście słodkie pączki oraz pyszne chrusty.
Po feriach wróciliśmy do szkoły z nową energią i pomysłami.
Dziękujemy naszym kochanym rodzicom za pomoc w organizowaniu wszystkich uroczystości i wydarzeń.

Tekst M. Zawadzka