Pomoce dydaktyczne w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”

Pomoce dydaktyczne w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” dotarły już do naszej szkoły i wzbogacają sale przedmiotowe do nauki chemii, fizyki, biologii, przyrody i geografii. Wśród nich znalazły się m.in. mapy, globusy, kompasy, model Ziemi, zasilacz prądu stałego i przemiennego, przyrządy do doświadczeń z magnetyzmu, akustyki, elektrostatyki, mikroskopy, szkła laboratoryjne, odczynniki chemiczne, modele układów w ludzkim organizmie, szkielet człowieka, przyrządy przyrodnika. Nowoczesne pomoce dydaktyczne uatrakcyjniają lekcje i rozbudzają u dzieci ciekawość, kreatywność, pozwalają rozwijać umiejętności manualne, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, oraz umiejętności współpracy w zespole, dobrej organizacji i dbania o porządek w swoim miejscu pracy.

Tekst: Joanna Bąk