Międzynarodowy Dzień Kropki

Korzenie dnia kropki sięgają roku 2003. Co ważnego wydarzyło się wtedy w historii kropek? W Dniu 15 września 2003 ukazała się w druku książka pod tytułem "Kropka" autorstwa Petera H. Reynolds, która opowiada historię małej dziewczynki imieniem Vashti i jej wspaniałego nauczyciela.

Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować, z czym absolutnie nie zgadza się jej nauczyciel, który prosi ją o narysowanie czegokolwiek. Vashti maluje więc...kropkę. Gdy nauczyciel wiesza jej dzieło na ścianie klasy, Vashti zyskuje pewność siebie i zaczyna malować kolejne wersje obrazka, odkrywając swój uśpiony dotąd potencjał.

Ta uroczhistoryjka o kreatywności stała się inspiracją dla milionów dzieci i nauczycieli na całym świecie. W dniu 15 września 2009 roku Terry Shay nauczycielka w stanie Iowa w USA opowiedziała ją swojej klasie i to ten dzień uznaje się za datę ustanowienia Dnia Kropki, święta, które obchodzone jest dziś w 192 krajach świata.

Świetlica szkolna oraz Samorząd Uczniowski klas 1-3 przyłączył się do zabawy z Okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dzień Kropki to święto zabawy i kreatywności. Tego dnia dzieci oraz panie wychowawczynie kreowały modę w kropki, uczniowie rozwijali swoje talenty plastyczne i wyobraźnię, wesoło wspólnie bawili się i integrowali.

Tekst: Elżbieta Bobowska