17 lutego MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

„A mój kot...”
Wchodzę do domu i wszystkiego mam dość,
Drzwi z hukiem trzaskają,
Aż budzi się szary, kosmaty gość.
Wzrok bystry wytęża, wyciąga łapy...
Już mnie zobaczył i hyc! Skok z kanapy!
Ociera się, wącha, łebkiem uderza,
Cofa się, wraca, już wiem do czego zmierza.
Biorę na ręce puchatą kulę,
Razem siadamy w rogu pokoju,
On mnie liże, a ja go tulę.
Nic nie mówimy, przecież nie trzeba
Wystarczy zapach, dotyk i jest jakby bliżej nieba.
Miękkie futerko i błogie mruczenie
Już jest mi lepiej, tak! To sobie cenię!
Dzięki panie kocie! Nie krzyczysz, nie żądasz,
Nie łajasz, nie wymagasz, nie rozstawiasz po kątach.
Sama chętnie podam ci miskę z jedzeniem,
Ciepły koc i przyjaźń za łagodne mruczenie!

Katarzyna Mordzińska


 
Miłośnicy kotów z klas 1-3 wzięli udział w konkursie z okazji Dnia Kota. Powstały piękne prace, na których uczniowie przedstawili swoich milusińskich. Są koty rude, czarne, brązowe i białe, poważne, wesołe, zamyślone i smutne. Przedstawicielki Małego Samorządu Uczniowskiego wykonały wystawę prac, którą można obejrzeć na szkolnym korytarzu. Wszystkie rysunki nagrodziliśmy słodyczami. Dziękujemy i gratulujemy dzieciom, że tak licznie wzięły udział w konkursie. Napłynęło 46 prac, które uczniowie wykonali głównie na zajęciach świetlicowych.

Tekst: Elżbieta Bobowska